Knowledgebase
Badanie jakości połączenia

Zdarzają się sytuacje gdy prędkość transferu, albo stabilność połączenia z naszymi serwerami nie jest satysfakcjonująca. Nie zawsze jednak jest to spowodowane problemami z naszą infrastrukturą. Do pełnej analizy przyczyn problemu niezbędne jest ustalenie czy problem nie leży gdzieś pomiędzy Twoim komputerem, a naszymi serwerami. Do tego celu idealnie nadaje się narzędzie WinMTR. Można je bezpłatnie pobrać z adresu: http://sourceforge.net/projects/winmtr/files/latest/download (po kliknięciu w link należy odczekac około 5 sekund).

Aplikacja nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować ją np. na pulpit i uruchomić. W przypadku systemów Windows VISTA i nowszych program należy uruchomić poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszy i wybranie opcji "Uruchom jako administrator".

Aby rozpocząć badanie jakości połączenia w polu 1. proszę wpisać adres serwera, a następnie kliknąć przycisk "Start" (2.).

 

Po wysłaniu przynajmniej 25 pakietów (kolumna Sent 3.) można przyciskiem "Copy Text to clipboard" (4.) skopiować wynik do schowka, a następnie wkleić go do zgłoszenia.

Czy wiesz że?